g1maxi1_70.jpg W pierwszą środę maja (6.05.2009r.) w Klubie Kultury „Andulka" odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Seniora „Młodym być jesienią" w Brzeźnicy. Tradycyjnie wspominano wycieczkę do Tarnowa i okolic, snuto plany co do kolejnego wyjazdu do Limanowej i okolic, odśpiewano 100 lat naszym pięciu solenizantom /Joannie, Stanisławom, Władysławowi i Zofii/. Niespodzianką był nasz dostojny Gość, o spotkanie z którym zabiegaliśmy od blisko dwóch lat. Pan Krzysztof Globisz / ur. 16 stycznia w Siemianowicach Śląskich/ - polski aktor teatralny, filmowy, radiowy i telewizyjny.

.

Więcej…

 

maxi1_30.JPGW niedzielę 3 maja 2009 r. na stadionie sportowym w Brzeźnicy zorganizowana została Majówka pod hasłem „Otwórz serce dla Antosi". Organizatorami tej trzeba dziś przyznać udanej imprezy byli: Sołtys wsi, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Brzeźnicy. Organizatorów wsparła ofiarami rzeczowymi, finansowymi, a także swoim talentem bardzo duża grupa ludzi dobrego, wrażliwego SERCA. Majówka dla Antosi rozpoczęła się nabożeństwem majowym, które odprawił k. Kanonik Eugeniusz Łudzik. Oficjalnego rozpoczęcia dokonał Sołtys wsi Brzeźnica  Józef Tracz, który poprosił na scenę Antosię wraz z rodzicami. Kasia i Tomek Skoczylasowie ze wzruszeniem podziękowali wszystkim tym, którzy okazali i nadal okazują ogromną pomoc w leczeniu chorej córeczki Antosi. Rozpoczęła się realizacja rekreacyjnego, bogatego programu Majówki.

.

Więcej…

 
W sobotę 28 marca 2009r. w Gminny Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Brzeźnicy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorami turnieju był Zarząd Powiatowy ZOSP RP, Zarząd Gminy ZOSP RP, PSP w Wadowicach, a współorganizatorami Wójt Gminy Brzeźnica oraz GOKSiR w Brzeźnicy. Do testów pisemnych eliminacji powiatowych przystąpiło 52 uczestników, reprezentujących wszystkie gminy powiatu wadowickiego. Konkurs odbył się w dwóch etapach: pierwszym był test pisemny, a drugim egzamin ustny. Komisja konkursowa podsumowując przebieg turnieju podkreśliła, że uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Poniżej przedstawiamy zwycięzców eliminacji w poszczególnych kategoriach:
.

Więcej…

 
Wadowickie Centrum Kultury już po raz X zaprosiło dziecięce i młodzieżowe zespoły artystyczne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach i placówkach kultury na Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych - Wadowice 2009. W dniach 25 - 26 marca 2009r. Gminę Brzeźnica reprezentowały: zespół taneczny "Butterfly" z Gimnazjum w Brzeźnicy - przygotowany przez p. Dorotę Bernaś, zespół taneczny "Dance step" z GOKSiR w Brzeźnicy - przygotowany przez p. Joannę Szewczyk i zespół muzyczny "Alibi" z GOKSiR w Brzeźnicy. Nasi reprezentanci nie zajęli czołowych miejsc, ale godnie reprezentowali naszą gminę.

.
 
Jak to zwykle bywa, wszystkie konkursy plastyczne cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Brzeźnicy zaprosił dzieci i młodzież szkolną do uczestnictwa w VI Przeglądzie Ozdób Wielkanocnych "WOKÓŁ TRADYCJI WIELKANOCNEJ". Do tegorocznej edycji tego konkursu napłynęło 71 prac. Dzieci wykonały kolorowe stroiki, palmy, koszyczki, pisanki, kartki świąteczne, prace malowane na szkle itp. Najlepsze prace wybrała i oceniła Pani Małgorzata Tomska, a jej werdykt był następujący:
.

Więcej…

 

To była niesamowita wycieczka. Seniorzy 25 marca 2009r.  pojechali do Radzionkowa i Rudy Śląskiej. W Radzionkowie zwiedzili przepiękne Muzeum Chleba. Otwarte zostało w kwietniu 2004 r. dzięki niezwykłemu pasjonatowi jakim jest p. Piotr Mankiewicz. Jak mówi twórca „muzeum powstało z szacunku do historii i potrzeby serca”. Obejrzeliśmy film „Chleb”, a później p. Mankiewicz oprowadzał nas po muzeum. Wspaniałe eksponaty zbierane przez lata, to historia piekarnictwa zarówno w Polsce jak i na świecie.

.

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj103
Wszystkie977349
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama