g1wycieczka Dolina Mnikowska Dworek w Balicach max1W czwartek 12 października 2017 r. grupka seniorów wybrała się z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy do Doliny Mnikowskiej. Na naszej zaplanowanej trasie znalazł się również Pałac Radziwiłłów w Balicach, a poza planem zwiedziliśmy podkrakowską miejscowość Morawicę. W ten wyjątkowo ciepły i słoneczny dzień pierwszym punktem zwiedzania był Pałac Radziwiłłów w Balicach - jednej z najstarszych podkrakowskich wsi.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Muzyczne Spotkania Uwertura max1Po wakacyjnej przerwie wznawiamy Muzyczne Spotkania z Filharmonią Krakowską, które mają na celu przybliżenie najmłodszym uczniom szkoły podstawowej świata muzyki. Prelegenci wraz z muzykami – instrumentalistami, śpiewakami i tancerzami starają się ukazać piękno i tajemnicę muzyki poważnej.

FOTOGALERIA

www.beskidzka24.pl

Więcej…

 

Wystawa Geneza Flisactwa w CKiP 2017 max1W dniach od 2 do 31 października 2017 r. przed budynkiem Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy można obejrzeć wystawę "Geneza Flisactwa i Galary". Przedstawia ona archiwalne i współczesne zdjęcia Wisły oraz jej wpływ na krajobraz i mieszkańców.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Dzień Seniora Marcyporęba 2017 max1W niedzielne popołudnie 1 października 2017 r. w Wiejskim Domu Kultury w Marcyporębie odbył się Dzień Seniora. Organizatorami tego wydarzenia byli: Rada Sołecka w Marcyporębie, Rada Sołecka w Bachorowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Marcyporębie, Stowarzyszenie Rozwoju wsi Marcyporęba i Bachorowice oraz Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. w kościele parafialnym w Marcyporębie. Potem goście udali sie do sali Wiejskiego Domu Kultury.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

XIV ed.poboru krwi Brzezinka max1W niedzielę 1 października 2017 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezince odbyła się XIV edycja poboru krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi „DAR SERCA” działający przy Zarządzie Gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Brzeźnicy. W akcji wzięło udział 24 osoby, z których 22 oddały krew. Nazbierano więc 9.900 ml krwi. Kolejne 3 osoby zarejestrowały się również do bazy potencjalnych dawców szpiku (DKMS).

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Divina zdobywanie Javornika 2017 max1Ostatnim wydarzeniem w ramach projektu: "POLSKO-SŁOWACKI ROK OBRZĘDÓW I ZWYCZAJÓW W CYKLU WYDARZEŃ KULTURALNO-TURYSTYCZNYCH" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Region Beskidy było zadanie pod nazwą: Przyroda dopełnieniem tradycji: polsko-słowackie zdobywanie Javornika, które odbyło się 29 września 2017 r.

FOTOGALERIA

obejrzyj filmik

Do partnerskiej gminy Divina z naszej gminy wyjechała ...

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj148
Wszystkie891985
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama