g1recytatorCentrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy co roku organizuje Gminny Konkurs Recytatorski dla szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku młodzi recytatorzy i aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności w niedzielne popołudnie 5 listopada 2017 r. Większość wykonawców sięgnęła po literaturę polską. Publiczność mogła również wysłuchać znanych i mniej znanych autorów zagranicznych. Konkurs podzielony był na dwie kategorie. Pierwsza kategoria: recytacja - uczestnik przedstawiał dwa utwory: poezję i fragment prozy. Druga kategoria: teatr - uczestnik wykonywał monodram lub inscenizację teatralną.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Dzień Seniora Łączany 2017 max1Koło Gospodyń Wiejskich w Łączanach i Rada Sołecka w Łączanach przy współudziale Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy byli organizatorami Dnia Seniora, który odbył się 28 października 2017 r. w sali Domu Strażaka w Łączanach. Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu Seniorów.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Warsztaty pszczelarskie 2017 max1W sobotę 28 października 2017 r. w Galerii Polsko-Słowackiej w Brzeźnicy w ramach ECO MUZEUM odbyły się warsztaty pszczelarskie. Poprowadził je pan Wojciech Spisak właściciel "Pasieki u Wojtka" w Marcyporębie. Gospodarstwo pasieczne pana Wojtka nastawione jest na produkcję miodów nektarowych, odmianowych, wielokwiatowych i spadziowych, pozyskiwanie pyłku pszczelego, propolisu i wosku.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Wycieczka Niepołomice 2017 max1Grupka podróżników z Gminy Brzeźnica wybrała się wraz z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Zatorze na wycieczkę do Niepołomic, która odbyła się w sobotę 28 października 2017 r.

FOTOGALERIA

 

Fatima Orędzie wciąż aktualne max1W piątek 27 października 2017 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy odbył się pokaz filmu "Fatima - orędzie wciąż aktualne" w reżyserii Jarosława Mańki. Obejrzała go spora grupa mieszkańców Gminy Brzeźnica. Film został nagrodzony na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF "Niepokalana 2017" za walory patriotyczno-edukacyjne, w kategorii "dokument". Intencją prezentowanego filmu jest rozpropagowanie Orędzia Fatimskiego i przypomnienie warunków wypowiedzianych przez Matkę Bożą w Fatimie. Warunków, które mogą uratować świat, a które są tak proste do spełnienia: pokuta, odmawianie różańca, praktyka pierwszych pięciu sobót miesiąca i zawierzenie Rosji jej sercu przez papieża. Producentem tego dokumentu jest Instytut Księdza Piotra Skargi.

 

Dzień Seniora Paszkówka 2017 max1W sobotę 21 października 2017 r. w sali Wiejskiego Domu Kultury w Paszkówce odbył się Dzień Seniora. Organizatorami tego wydarzenia byli: Rada Sołecka w Paszkówce oraz Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Paszkówce.

FOTOGALERIA

obejrzyj filmik

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj144
Wszystkie902788
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama