g1Kraków śladami Kościuszki max1W poniedziałkowy poranek 24 września 2018 r. wraz z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy wybraliśmy się na wycieczkę szlakiem niepodległości do Krakowa. Spacer rozpoczęliśmy od ul. Szerokiej na Krakowskim Kazimierzu, gdzie Kościuszko prowadził rozmowy ze społecznością żydowską o wsparcie insurekcji kościuszkowskiej.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Rajd Tłuczań Brzeźnica max1Kolejny raz Stowarzyszenie "Nowoczesna Gospodyni" zaprosiło seniorów do udziału w Rajdzie Nordic Walking. W czwartkowe popołudnie 13 września 2018 r. wspólnie pokonaliśmy trasę, która wiodła z drogi powiatowej Ryczów-Wyźrał przez las Burzyńskiego, leśniczówkę w Tłuczani, Nowe Dwory i Podlesie w Brzeźnicy. Rajd zakończył się na Rynku w Brzeźnicy, gdzie zorganizowane zostało wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Piknik z Ekomuzeum DK max1Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy było organizatorem Pikniku z Ekomuzeum Doliny Karpia, który odbył się 9 września 2018 r. w Amfiteatrze w Brzeźnicy. Impreza była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

FOTOGALERIA

obejrzyj filmiki

Więcej…

 

Spływ galarem z degustacja 2018 max1We wtorek 4 września 2018 r. odbył się "Spływ galarem wraz z degustacją produktów lokalnych" na kanale Łączany Skawina. Uczestnikami spływu były osoby z okolic Oświęcimia, Wadowic i Bielska-Białej, które miały okazję popłynąć pomniejszoną repliką oryginalnego statku rzecznego używanego przez flisaków w Łączanach w XIX wieku, a który został odnaleziony nad Wisłą w Brzeźnicy w 2011 r.

FOTOGALERIA

www.powiatlive.pl

Więcej…

 

Swięto Ziemniaka Tłuczań 2018 max1Koło Gospodyń Wiejskich w Tłuczani tradycyjnie już od wielu lat jest organizatorem Święta Ziemniaka, które w tym roku odbyło się 1 września 2018 r. w Wiejskim Domu Kultury w Tłuczani. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos z małżonką oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy Kazimierz Mostowik.

FOTOGALERIA tluczan.com

Więcej…

 

Malarskie Selfie wernisaż max1W sobotę 18 sierpnia 2018 r. w Izbie Regionalnej Doliny Karpia w Brzeźnicy odbył się wernisaż wystawy prac powstałych w ramach projektu "Malarskie Selfie - Autoportret Doliny Karpia". Celem projektu było zachęcenie osób, które na co dzień nie zajmują się malarstwem, aby spróbowały swoich sił w tej dziedzinie. Efekty pracy podczas zorganizowanych warsztatów plastycznych są zadziwiające...

FOTOGALERIA wernisaż

FOTOGALERIA warsztaty

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj84
Wszystkie954041
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama