g1maxi1_19.JPG

W ostatni dzień starego roku (tj. 31.12.2009r.), po raz kolejny Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy zorganizowało Bal Sylwestrowy. Pięknie przystrojona sala widowiskowa w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy witała przybyłych gości. Bal obfitował w tradycyjne posiłki regionalne. Dużym zainteresowaniem cieszył się przygotowany stół regionalny, na którym można było skosztować tradycyjnych wyrobów wędliniarskich, sosów, dipów, chleba ze smalcem itp.

FOTOGALERIA

 

.

Więcej…

 

stroiki_min1.JPGTuż przed świętami Bożego Narodzenia Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zorganizowało Warsztaty Florystyczne dla rodziców, dzieci i młodzieży. We wtorek 22 grudnia 2009r. na sali widowiskowej w Brzeźnicy czuć było nadchodzące święta. Pod okiem pani Eweliny Kutermak powstawały przepiękne i pachnące lasem stroiki i ozdoby świąteczne. Niektóre z nich ozdabiają wnętrze Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy.

 

FOTOGALERIA

.
 

maxi1_20.JPG

Tegoroczne spotkanie przedświąteczne pod nazwą: "Tradycja Stołu Wigilijnego" odbyło się 13 grudnia 2009 r. w Wiejskim Domu Ludowym w Wyźrale. Przepiękne, świąteczne i suto zastawione stoły wigilijne zaprezentowały nam Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w: Nowych Dworach, Marcyporębie, Tłuczani, Łączanach, Paszkówce, Wyźrale, Bęczynie, Brzeźnicy, Sosnowicach i po raz pierwszy ze słowackiej Diviny.

 

FOTOGALERIA

.

Więcej…

 

maxi1_47.jpg

Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy wraz z Zespołem Szkół w Łączanach zorganizowali Mikołajkowy Turniej Siatkowy Dziewcząt. W sobotę 12 grudnia 2009 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Łączanach, dwa zespoły siatkarskie stanęły do sportowej rywalizacji. Sędzią zawodów był pan Bogdan Kozioł. Rozstrzygnięcie turnieju było następujące:

I miejsce - ZSP Brzeźnica

II miejsce - ZS Łączany

 

FOTOGALERIA

.
 

maxi1_49.jpg

 

We środę 9 grudnia 2009 r. w XIV Gminnym Konkursie Ortograficznym wzięli udział gimnazjaliści z Łączan i Brzeźnicy. Grupa 20 osób pisała dyktando, rozwiązywała rebus i wykreślankę literową. Komisja konkursowa w składzie: Lucyna Koczwańska i Marzena Woźniak przyznały następujące miejsca:

 

FOTOGALERIA

 

.

Więcej…

 

maxi1_51.jpg

We wtorek 8 grudnia 2009 r. Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zorganizowało Gminny Konkurs Recytatorski dla dzieci szkolnych. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: grupa najmłdsza kl. I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjaliści. Młodzi recytatorzy zaprezentowali zgromadzonej publiczności jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Komisja konkursowa w składzie: Kinga Frączek, Ewelina Kutermak, Małgorzata Herzyk, Małgorzata Korzeniowska, Lidia Adamus i Agnieszka Wolska oceniała m.in.: dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Poniżej przedstawiamy werdykt jury:

FOTOGALERIA

 

.

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj149
Wszystkie936590
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama