g1maxi1_49.jpg

 

We środę 9 grudnia 2009 r. w XIV Gminnym Konkursie Ortograficznym wzięli udział gimnazjaliści z Łączan i Brzeźnicy. Grupa 20 osób pisała dyktando, rozwiązywała rebus i wykreślankę literową. Komisja konkursowa w składzie: Lucyna Koczwańska i Marzena Woźniak przyznały następujące miejsca:

 

FOTOGALERIA

 

.

Więcej…

 

maxi1_51.jpg

We wtorek 8 grudnia 2009 r. Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zorganizowało Gminny Konkurs Recytatorski dla dzieci szkolnych. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: grupa najmłdsza kl. I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjaliści. Młodzi recytatorzy zaprezentowali zgromadzonej publiczności jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Komisja konkursowa w składzie: Kinga Frączek, Ewelina Kutermak, Małgorzata Herzyk, Małgorzata Korzeniowska, Lidia Adamus i Agnieszka Wolska oceniała m.in.: dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Poniżej przedstawiamy werdykt jury:

FOTOGALERIA

 

.

Więcej…

 

maxi1_21.JPG

 Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zaprosiło dzieci wraz z rodzicami na Spotkanie z Mikołajem, które miało miejsce w sobotę 5 grudnia 2009 r. Sala widowiskowa wypełniłniona była dziećmi, które obejrzały przedstawienie pt. "Calineczka" przygotowane przez aktorów Studia Małych Form Teatralnych "ART-RE" z Krakowa. Chętne dzieci uczestniczyły w zabawach zorganizowanych specjalnie dla nich. Oczywiście najważniejszym punktem sobotniego spotkania było przybycie Świętego Mikołaja, który rozdał prezenty grzecznym dzieciom.

 

FOTOGALERIA

.
 

maxi1_50.jpg

 W czwartek 3 grudnia 2009 r. Centrum Kultury i Promocji w Brzeźniy zorganizowało XIV Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie szkół podstawowych z: Łączan, Brzeźnicy, Paszkówki, Chrząstowic, Tłuczani, Marcyporęby i Sosnowic pisali dyktando, rozwiązywali rebusy oraz uzupełnianki wyrazowe. Komisja konkursowa w składzie: Bogusława Brożek, Maria Grzyb, Teresa Kędzior, Danuta Kubaszewska i Lucyna Koczwańska oceniła prace dzieci. Oto werdykt:

 

FOTOGALERIA

.

Więcej…

 

maxi1_52.jpg

Rozstrzygnięty został konkurs literacki o temacie: "Nasze refleksje o Ojcu Świętym ujęte w strofy poetyckie lub wspomnienia świadków, którzy spotkali na swej drodze biskupa, a później papieża Jana Pawła II". Był on jedną z kategorii Konkursu o Papieżu ODNOWIŁ OBLICZE POLSKIEJ ZIEMI - WIELKI PONTYFIKAT JANA PAWŁA II.

 

.

Więcej…

 

maxi1_53.jpg

W sobotę 28 listopada 2009 r. w „Andulce” spotkali się członkowie Klubu Seniora „Młodym być jesienią”, aby w niezwykle sympatyczny sposób spędzić ze sobą „Andrzejkowy wieczór”. W samego Andrzeja bądź też w jego wigilię, w wielu rejonach naszego kraju spotykano się, aby przepowiadać sobie przyszłość, zwłaszcza tą matrymonialną. Tak też było na naszym spotkaniu. Najpierw były wspomnienia naszych seniorów z czasów ich młodości i trochę wiadomości, o tej fajnej tradycji. Później wszyscy ochoczo brali udział w przygotowanych wróżbach. Było śmiechu co nie miara, bo przecież te wszystkie wróżby należy traktować z „przymrużeniem oka”. Pośpiewaliśmy sobie do woli przy akompaniamencie dwóch akordeonistów: Pani Maryli Borowieckiej i Józka Sikory. Było super.

 

FOTOGALERIA

.
 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj122
Wszystkie957278
Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama