g1W niedzielę 10 stycznia 2010 r. w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy zorganizowano Konkurs Kolędniczy "Śpiewajcie aniołowie, pasterze grajcie Mu". Tuż po godz. 14.00 kościół wypełnił się młodymi artystami - kolędnikami, którzy śpiewali najpiękniejsze chyba pieśni kościelne, czyli kolędy. Zgromadzona publiczność nagradzała występujących uczestników gromkimi brawami. Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Mostowik, ks. Adam Lenart i Piotr Antos nagrodzili następujących wykonawców:

 

FOTOGALERIA

.

Więcej…

 

maxi1_19.JPG

W ostatni dzień starego roku (tj. 31.12.2009r.), po raz kolejny Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy zorganizowało Bal Sylwestrowy. Pięknie przystrojona sala widowiskowa w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy witała przybyłych gości. Bal obfitował w tradycyjne posiłki regionalne. Dużym zainteresowaniem cieszył się przygotowany stół regionalny, na którym można było skosztować tradycyjnych wyrobów wędliniarskich, sosów, dipów, chleba ze smalcem itp.

FOTOGALERIA

 

.

Więcej…

 

stroiki_min1.JPGTuż przed świętami Bożego Narodzenia Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zorganizowało Warsztaty Florystyczne dla rodziców, dzieci i młodzieży. We wtorek 22 grudnia 2009r. na sali widowiskowej w Brzeźnicy czuć było nadchodzące święta. Pod okiem pani Eweliny Kutermak powstawały przepiękne i pachnące lasem stroiki i ozdoby świąteczne. Niektóre z nich ozdabiają wnętrze Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy.

 

FOTOGALERIA

.
 

maxi1_20.JPG

Tegoroczne spotkanie przedświąteczne pod nazwą: "Tradycja Stołu Wigilijnego" odbyło się 13 grudnia 2009 r. w Wiejskim Domu Ludowym w Wyźrale. Przepiękne, świąteczne i suto zastawione stoły wigilijne zaprezentowały nam Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w: Nowych Dworach, Marcyporębie, Tłuczani, Łączanach, Paszkówce, Wyźrale, Bęczynie, Brzeźnicy, Sosnowicach i po raz pierwszy ze słowackiej Diviny.

 

FOTOGALERIA

.

Więcej…

 

maxi1_47.jpg

Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy wraz z Zespołem Szkół w Łączanach zorganizowali Mikołajkowy Turniej Siatkowy Dziewcząt. W sobotę 12 grudnia 2009 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Łączanach, dwa zespoły siatkarskie stanęły do sportowej rywalizacji. Sędzią zawodów był pan Bogdan Kozioł. Rozstrzygnięcie turnieju było następujące:

I miejsce - ZSP Brzeźnica

II miejsce - ZS Łączany

 

FOTOGALERIA

.
 

maxi1_49.jpg

 

We środę 9 grudnia 2009 r. w XIV Gminnym Konkursie Ortograficznym wzięli udział gimnazjaliści z Łączan i Brzeźnicy. Grupa 20 osób pisała dyktando, rozwiązywała rebus i wykreślankę literową. Komisja konkursowa w składzie: Lucyna Koczwańska i Marzena Woźniak przyznały następujące miejsca:

 

FOTOGALERIA

 

.

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj132
Wszystkie966676
Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama