g1maxi1_29.JPG

Przed rokiem w Ośrodku kultury w Brzeźnicy mogliśmy oglądać widowisko multimedialne przygotowane przez młodzież z Ośrodka Kultury w Zatorze. Zostało ono przygotowane na podstawie cyklu obrazów Jerzego Koleckiego pt. „Spotkanie z Aniołami”. Dzisiaj mamy okazję i przyjemność obejrzeć Anioły Pana Jerzego na przygotowanej przez GOKSiR i Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy wystawie. Otwarcie wystawy nastąpiło w kościele parafialnym, gdzie po raz pierwszy można było obejrzeć obrazy. Od 12 do 31 maja wystawa czynna jest w Klubie Kultury "Andulka". Zapraszamy wszystkich do jej obejrzenia, a szczególnie zapraszamy na wernisaż 16 maja o godzinie 19.00 do Klubu "Andulka".
Oglądając wystawę możemy dotknąć Aniołów. Można wierzyć .

Więcej…

 

maxi1_68.jpg W sobotnie popołudnie dnia 9 maja 2009r. w sali widowiskowej ośrodka kultury w Brzeźnicy odbył się Festiwal Tańca w "Dolinie Karpia". Tegoroczny festiwal podzielony był na dwie grupy: taniec towarzyski (zaprezentowało się 30 par tanecznych) i taniec dyskotekowy (zaprezentowało się 10 zespołów tanecznych). Pod okiem komisji sędziowskiej w składzie: Joanna Szewczyk, Klaudia Tyrała i Adrian Tyrała pary i zespoły prezentowały swoje umiejętności taneczne.

.

Więcej…

 

maxi1_70.jpg W pierwszą środę maja (6.05.2009r.) w Klubie Kultury „Andulka" odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Seniora „Młodym być jesienią" w Brzeźnicy. Tradycyjnie wspominano wycieczkę do Tarnowa i okolic, snuto plany co do kolejnego wyjazdu do Limanowej i okolic, odśpiewano 100 lat naszym pięciu solenizantom /Joannie, Stanisławom, Władysławowi i Zofii/. Niespodzianką był nasz dostojny Gość, o spotkanie z którym zabiegaliśmy od blisko dwóch lat. Pan Krzysztof Globisz / ur. 16 stycznia w Siemianowicach Śląskich/ - polski aktor teatralny, filmowy, radiowy i telewizyjny.

.

Więcej…

 

maxi1_30.JPGW niedzielę 3 maja 2009 r. na stadionie sportowym w Brzeźnicy zorganizowana została Majówka pod hasłem „Otwórz serce dla Antosi". Organizatorami tej trzeba dziś przyznać udanej imprezy byli: Sołtys wsi, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Brzeźnicy. Organizatorów wsparła ofiarami rzeczowymi, finansowymi, a także swoim talentem bardzo duża grupa ludzi dobrego, wrażliwego SERCA. Majówka dla Antosi rozpoczęła się nabożeństwem majowym, które odprawił k. Kanonik Eugeniusz Łudzik. Oficjalnego rozpoczęcia dokonał Sołtys wsi Brzeźnica  Józef Tracz, który poprosił na scenę Antosię wraz z rodzicami. Kasia i Tomek Skoczylasowie ze wzruszeniem podziękowali wszystkim tym, którzy okazali i nadal okazują ogromną pomoc w leczeniu chorej córeczki Antosi. Rozpoczęła się realizacja rekreacyjnego, bogatego programu Majówki.

.

Więcej…

 
W sobotę 28 marca 2009r. w Gminny Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Brzeźnicy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorami turnieju był Zarząd Powiatowy ZOSP RP, Zarząd Gminy ZOSP RP, PSP w Wadowicach, a współorganizatorami Wójt Gminy Brzeźnica oraz GOKSiR w Brzeźnicy. Do testów pisemnych eliminacji powiatowych przystąpiło 52 uczestników, reprezentujących wszystkie gminy powiatu wadowickiego. Konkurs odbył się w dwóch etapach: pierwszym był test pisemny, a drugim egzamin ustny. Komisja konkursowa podsumowując przebieg turnieju podkreśliła, że uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Poniżej przedstawiamy zwycięzców eliminacji w poszczególnych kategoriach:
.

Więcej…

 
Wadowickie Centrum Kultury już po raz X zaprosiło dziecięce i młodzieżowe zespoły artystyczne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach i placówkach kultury na Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych - Wadowice 2009. W dniach 25 - 26 marca 2009r. Gminę Brzeźnica reprezentowały: zespół taneczny "Butterfly" z Gimnazjum w Brzeźnicy - przygotowany przez p. Dorotę Bernaś, zespół taneczny "Dance step" z GOKSiR w Brzeźnicy - przygotowany przez p. Joannę Szewczyk i zespół muzyczny "Alibi" z GOKSiR w Brzeźnicy. Nasi reprezentanci nie zajęli czołowych miejsc, ale godnie reprezentowali naszą gminę.

.
 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj84
Wszystkie954046
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama