g1maxi1_51.jpg

We wtorek 8 grudnia 2009 r. Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zorganizowało Gminny Konkurs Recytatorski dla dzieci szkolnych. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: grupa najmłdsza kl. I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjaliści. Młodzi recytatorzy zaprezentowali zgromadzonej publiczności jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Komisja konkursowa w składzie: Kinga Frączek, Ewelina Kutermak, Małgorzata Herzyk, Małgorzata Korzeniowska, Lidia Adamus i Agnieszka Wolska oceniała m.in.: dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Poniżej przedstawiamy werdykt jury:

FOTOGALERIA

 

.

Więcej…

 

maxi1_21.JPG

 Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zaprosiło dzieci wraz z rodzicami na Spotkanie z Mikołajem, które miało miejsce w sobotę 5 grudnia 2009 r. Sala widowiskowa wypełniłniona była dziećmi, które obejrzały przedstawienie pt. "Calineczka" przygotowane przez aktorów Studia Małych Form Teatralnych "ART-RE" z Krakowa. Chętne dzieci uczestniczyły w zabawach zorganizowanych specjalnie dla nich. Oczywiście najważniejszym punktem sobotniego spotkania było przybycie Świętego Mikołaja, który rozdał prezenty grzecznym dzieciom.

 

FOTOGALERIA

.
 

maxi1_50.jpg

 W czwartek 3 grudnia 2009 r. Centrum Kultury i Promocji w Brzeźniy zorganizowało XIV Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie szkół podstawowych z: Łączan, Brzeźnicy, Paszkówki, Chrząstowic, Tłuczani, Marcyporęby i Sosnowic pisali dyktando, rozwiązywali rebusy oraz uzupełnianki wyrazowe. Komisja konkursowa w składzie: Bogusława Brożek, Maria Grzyb, Teresa Kędzior, Danuta Kubaszewska i Lucyna Koczwańska oceniła prace dzieci. Oto werdykt:

 

FOTOGALERIA

.

Więcej…

 

maxi1_52.jpg

Rozstrzygnięty został konkurs literacki o temacie: "Nasze refleksje o Ojcu Świętym ujęte w strofy poetyckie lub wspomnienia świadków, którzy spotkali na swej drodze biskupa, a później papieża Jana Pawła II". Był on jedną z kategorii Konkursu o Papieżu ODNOWIŁ OBLICZE POLSKIEJ ZIEMI - WIELKI PONTYFIKAT JANA PAWŁA II.

 

.

Więcej…

 

maxi1_53.jpg

W sobotę 28 listopada 2009 r. w „Andulce” spotkali się członkowie Klubu Seniora „Młodym być jesienią”, aby w niezwykle sympatyczny sposób spędzić ze sobą „Andrzejkowy wieczór”. W samego Andrzeja bądź też w jego wigilię, w wielu rejonach naszego kraju spotykano się, aby przepowiadać sobie przyszłość, zwłaszcza tą matrymonialną. Tak też było na naszym spotkaniu. Najpierw były wspomnienia naszych seniorów z czasów ich młodości i trochę wiadomości, o tej fajnej tradycji. Później wszyscy ochoczo brali udział w przygotowanych wróżbach. Było śmiechu co nie miara, bo przecież te wszystkie wróżby należy traktować z „przymrużeniem oka”. Pośpiewaliśmy sobie do woli przy akompaniamencie dwóch akordeonistów: Pani Maryli Borowieckiej i Józka Sikory. Było super.

 

FOTOGALERIA

.
 

maxi1_58.jpg

Jedną z kategorii konkursu o papieżu pod nazwą "Odnowił Oblicze Polskie Ziemi - Wielki Pontyfikat Jana Pawła II" był konkurs plastyczny, którego temat przewodni brzmiał: "Spotkania bliskie sercu". Do Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy napłynęło 70 prac plastycznych. Konkurs podzielono na cztery kategorie wiekowe: przedszkole + "0", klasy I-III, klasy IV-VI i gimnazjum. Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Wolska, Dorota Kawa i Kazimierz Mostowik oceniła prace w następujący sposób: 

FOTOGALERIA

 

 

.

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj132
Wszystkie966680
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama