g1maxi1_59.jpg

Seniorzy, tym razem w dniu 6 listopada 2009 r. odwiedzili Ochaby Wielkie k. Skoczowa. Znajduje się tam stadnina, w której hoduje się blisko 240 koni. Zwiedzaliśmy ten obiekt z ogromnym zainteresowaniem, a niektórym seniorom mocniej biło serce. Przecież wielu z nich miało kiedyś bliski kontakt z tymi zwierzętami. Dzisiaj na terenie naszych wsi koników jest jak na lekarstwo. Ot choćby w Brzeźnicy jest tylko jeden koń.

 

FOTOGALERIA

 

 

.

Więcej…

 

 

maxi1_23.JPGCentrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Brzeźnicy zaprosili uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie wiedzy o papieżu. Tegoroczny konkurs pod nazwą "Odnowił Oblicze Polskiej Ziemi - Wielki Pontyfikat Jana Pawła II" odbył się 5 listopada 2009 r. w Klubie Kultury "Andulka" w Brzeźnicy. Dzieci i młodzież gimnazjalna zmagała się z pytaniami o różnym stopniu trudności. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

 

FOTOGALERIA

.

Więcej…

 

maxi1_60.jpg

We wtorek 20 października 2009r. Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zorganizowało Plener Plastyczny "Powitanie Jesieni" w Zespole Szkół w Łączanach. Niesprzyjająca pogoda sprawiła, że plener odbył się w sali gimnastycznej. Uczniowie klas I, II, i III szkoły podstawowej z wielkim zapałem przystąpili do malowania jesiennych liści. Dzieci wykazywały się inwencją twórczą, nadając jesiennym liściom niecodziennych kolorów. Po skończonej pracy, bardzo chętnie ustawiały się w długiej kolejce po pieczone kiełbaski. Zadowolone i uśmiechnięte dzieciaki powtarzały, że kiełbaski smakowały im na "szóstkę".

 

FOTOGALERIA

.
 

maxi1_24.JPGW sobotę 10 października 2009r. reprezentacja wsi Brzezinka wyjechała na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Była to nagroda za zwycięstwo w Turnieju Wsi Gminy Brzeźnica, który odbył się 23 sierpnia 2009r.

 

FOTOGALERIA

.
 

maxi1_61.jpg

Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zorganizowało Plener Plastyczny "Powitanie Jesieni" dla uczniów Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy. W czwartek 8 października 2009r. na małym boisku w Brzeźnicy przygotowano dla młodych artystów pędzle i różnokolorowe farby. Dzieci z chęcią i zapałem wzięły się do pracy. Pod okiem Pani Teresy Szyngiery powstawały jesienne pejzaże i wielobarwne liście przypominające jesinną aurę. Chociaż pogoda wcale nie była jesienna. Palące słońce i ciepły, letni wiatr sprzyjał plenerowi i sprawiał, że praca na świeżym powietrzu była bardzo przyjemna. Na zakończenie spotkania dzieci częstowały się pieczonymi kiełbaskami.

 

FOTOGALERIA

.
 

maxi1_25.JPG

W sobotę 3 października 2009r. Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zorganizowało wycieczkę dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Brzeźnica do Marcinkowic. W miejscowości tej zorganizowano I Małopolski Przegląd Dorobku Artrystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Gminę Brzeźnica reprezentowały Kumoszki z KGW w Paszkówce.

 

FOTOGALERIA

.
 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj153
Wszystkie966959
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama