g1Tegoroczny cykl wakacyjnych spotkań z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy rozpoczęliśmy w Nowych Dworach. W piękny, słoneczny dzień 14 lipca 2009r. bardzo liczna grupa dzieci rywalizowała w sportowych konkurencjach. Slalom na piłce, biegi w workach, slalom w płetwach, rzuty do celu, kręcenie hula hop, skakanie na skakance, zabawy zręcznościowe z piłką sprawiały dzieciom ogromną frajdę. Najlepsi nagradzani byli drobnymi upominkami. Niekończąca się kolejka ustawiona była do jednej z atrakcji tegorocznych spotkań. Skoki na trampolinie okazały się strzałem w dziesiątkę.

 


.

Więcej…

 

maxi1_27.JPG To był naprawdę udany weekend. Nie dość, że dopisała słoneczna pogoda to dopisali goście. A wszystko to podczas dwudniowego Festynu Sportowego w Kossowej, który odbył się 4-5 lipca. W tym roku organizatorzy- LKS Przełęcz Kossowa- zapewnili dwa dni wspaniałej zabawy. Impreza rozpoczęła się w sobotę meczem piłki nożnej pomiędzy drużynami Juniorów z Łączan i Kossowej. Mecz zakończył się wynikiem 8-5 dla Juniorów z Kossowej . Następnie przyszedł czas na starsze pokolenie.

.

Więcej…

 

Lucyna Przystał z Wyźrału, Marek Długopolski z Tłuczani, Marek Gonciarczyk z Bachorowic, Jan Krzeszowiak z Brzezinki i Józef Tracz z Brzeźnicy, to sołtysi, którzy reprezentowali naszą gminę na dwudniowym XII Krajowym Turnieju Sołtysów w Wąchocku w dniach 27-28 czerwca 2009r. W szranki turniejowe stanęło blisko 80 - ciu sołtysów z całego kraju. Turniej rozpoczął się prezentacją wszystkich uczestników, którzy następnie stanęli do biegu ulicami Wąchocka. Sołtysi mieli do pokonania  blisko 2 km trasę. Do mety dobiegli wszyscy, choć niektórzy z trudem.

.

Więcej…

 

W dniach 10-11 lipca 2009 r. w Brzeźnicy odbył się plener fotograficzny pod nazwą "Skarby Doliny Karpia - Gmina Brzeźnica" zrealizowany w ramach projektu "Skarby zatorszczyzny. Tradycja i współczesność w Dolinie Karpia". Do Centrum Kultury i Promocji przyjechało kilkunastu amatorów fotografii.

W piękny lipcowy weekend miłośnicy fotografowania z okolicznych miejscowości mieli okazję, pod okiem profesjonalisty – Jacka Pasternaka, doskonalić swoje umiejętności. Wybitnie żeńskie grono „z dziarskim uśmiechem na ustach” polowało na ciekawe ujęcia na terenie gminy Brzeźnica. Począwszy od...

.

Więcej…

 

maxi1_65.jpg Tegoroczne Dni Gminy Brzeźnica w ramach Festiwalu Doliny Karpia rozpoczęły się w

piątek 12 czerwca 2009r.

uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy, w intencji wszystkich Mieszkańców Gminy. Tuż po niej wysłuchano przejmującego koncertu wokalno-organowego w wykonaniu Agnieszki Monasterskiej (mezzosopran) i Andrzeja Białko (organy). Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać utworów m.in. J.S. Bacha, F. Liszta, F. Schuberta, C. Francka, L. Viernea, Ch.M. Widora i L. Skoczylas. .......

FOTOGALERIA

.

Więcej…

 
omnibus sp min1

W czwartek 28 maja 2009r. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Brzeźnicy zorganizował IV Konkurs Wiedzy Szkolnej dla szkół podstawowych OMNIBUS 2009. Konkurs podzielony był na dwie kategorie kl. I-III i IV-VI. W Klubie Kultury "Andulka" młodzież szkolna zmagała się z serią pytań o różnym stopniu trudności. Po przejściu dwóch etapów wyłoniono zwycięzców, którzy zdobyli największą ilość punktów. Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację:

kl. I - III

I miejsce - Bernadeta Szczygieł ZSP Tłuczań

I miejsce - Beata Zawiła ZSP Tłuczań filia Wyźrał

I miejsce - Jakub Kosek ZSP Brzeźnica....

.

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj132
Wszystkie966679
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama