g1


Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zorganizowało wakacyjne warsztaty muzyczne w dniach 15-16 lipca 2009r.

.
 

Tegoroczny cykl wakacyjnych spotkań z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy rozpoczęliśmy w Nowych Dworach. W piękny, słoneczny dzień 14 lipca 2009r. bardzo liczna grupa dzieci rywalizowała w sportowych konkurencjach. Slalom na piłce, biegi w workach, slalom w płetwach, rzuty do celu, kręcenie hula hop, skakanie na skakance, zabawy zręcznościowe z piłką sprawiały dzieciom ogromną frajdę. Najlepsi nagradzani byli drobnymi upominkami. Niekończąca się kolejka ustawiona była do jednej z atrakcji tegorocznych spotkań. Skoki na trampolinie okazały się strzałem w dziesiątkę.

 


.

Więcej…

 

maxi1_27.JPG To był naprawdę udany weekend. Nie dość, że dopisała słoneczna pogoda to dopisali goście. A wszystko to podczas dwudniowego Festynu Sportowego w Kossowej, który odbył się 4-5 lipca. W tym roku organizatorzy- LKS Przełęcz Kossowa- zapewnili dwa dni wspaniałej zabawy. Impreza rozpoczęła się w sobotę meczem piłki nożnej pomiędzy drużynami Juniorów z Łączan i Kossowej. Mecz zakończył się wynikiem 8-5 dla Juniorów z Kossowej . Następnie przyszedł czas na starsze pokolenie.

.

Więcej…

 

Lucyna Przystał z Wyźrału, Marek Długopolski z Tłuczani, Marek Gonciarczyk z Bachorowic, Jan Krzeszowiak z Brzezinki i Józef Tracz z Brzeźnicy, to sołtysi, którzy reprezentowali naszą gminę na dwudniowym XII Krajowym Turnieju Sołtysów w Wąchocku w dniach 27-28 czerwca 2009r. W szranki turniejowe stanęło blisko 80 - ciu sołtysów z całego kraju. Turniej rozpoczął się prezentacją wszystkich uczestników, którzy następnie stanęli do biegu ulicami Wąchocka. Sołtysi mieli do pokonania  blisko 2 km trasę. Do mety dobiegli wszyscy, choć niektórzy z trudem.

.

Więcej…

 

W dniach 10-11 lipca 2009 r. w Brzeźnicy odbył się plener fotograficzny pod nazwą "Skarby Doliny Karpia - Gmina Brzeźnica" zrealizowany w ramach projektu "Skarby zatorszczyzny. Tradycja i współczesność w Dolinie Karpia". Do Centrum Kultury i Promocji przyjechało kilkunastu amatorów fotografii.

W piękny lipcowy weekend miłośnicy fotografowania z okolicznych miejscowości mieli okazję, pod okiem profesjonalisty – Jacka Pasternaka, doskonalić swoje umiejętności. Wybitnie żeńskie grono „z dziarskim uśmiechem na ustach” polowało na ciekawe ujęcia na terenie gminy Brzeźnica. Począwszy od...

.

Więcej…

 

maxi1_65.jpg Tegoroczne Dni Gminy Brzeźnica w ramach Festiwalu Doliny Karpia rozpoczęły się w

piątek 12 czerwca 2009r.

uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy, w intencji wszystkich Mieszkańców Gminy. Tuż po niej wysłuchano przejmującego koncertu wokalno-organowego w wykonaniu Agnieszki Monasterskiej (mezzosopran) i Andrzeja Białko (organy). Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać utworów m.in. J.S. Bacha, F. Liszta, F. Schuberta, C. Francka, L. Viernea, Ch.M. Widora i L. Skoczylas. .......

FOTOGALERIA

.

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj105
Wszystkie970339
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama