g1


Wadowickie Centrum Kultury już po raz X zaprosiło dziecięce i młodzieżowe zespoły artystyczne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach i placówkach kultury na Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych - Wadowice 2009. W dniach 25 - 26 marca 2009r. Gminę Brzeźnica reprezentowały: zespół taneczny "Butterfly" z Gimnazjum w Brzeźnicy - przygotowany przez p. Dorotę Bernaś, zespół taneczny "Dance step" z GOKSiR w Brzeźnicy - przygotowany przez p. Joannę Szewczyk i zespół muzyczny "Alibi" z GOKSiR w Brzeźnicy. Nasi reprezentanci nie zajęli czołowych miejsc, ale godnie reprezentowali naszą gminę.

.
 
Jak to zwykle bywa, wszystkie konkursy plastyczne cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Brzeźnicy zaprosił dzieci i młodzież szkolną do uczestnictwa w VI Przeglądzie Ozdób Wielkanocnych "WOKÓŁ TRADYCJI WIELKANOCNEJ". Do tegorocznej edycji tego konkursu napłynęło 71 prac. Dzieci wykonały kolorowe stroiki, palmy, koszyczki, pisanki, kartki świąteczne, prace malowane na szkle itp. Najlepsze prace wybrała i oceniła Pani Małgorzata Tomska, a jej werdykt był następujący:
.

Więcej…

 

To była niesamowita wycieczka. Seniorzy 25 marca 2009r.  pojechali do Radzionkowa i Rudy Śląskiej. W Radzionkowie zwiedzili przepiękne Muzeum Chleba. Otwarte zostało w kwietniu 2004 r. dzięki niezwykłemu pasjonatowi jakim jest p. Piotr Mankiewicz. Jak mówi twórca „muzeum powstało z szacunku do historii i potrzeby serca”. Obejrzeliśmy film „Chleb”, a później p. Mankiewicz oprowadzał nas po muzeum. Wspaniałe eksponaty zbierane przez lata, to historia piekarnictwa zarówno w Polsce jak i na świecie.

.

Więcej…

 
W przedostatni dzień ferii zimowych 26 lutego 2009r. dzieci wyjechały do stadniny koni w Wadowicach. Główną atrakcją tego wyjazu były przejażdżki konne pod okiem doświadczonych instruktorów. Właścicielka stadniny Pani Maria Dąbrowska - emerytowana nauczycielka i pasjonatka koni, oprowadziła dzieci po stadninie i zainteresowała ich ciekawymi opowieściami o koniach. Pobyt w stadninie "Jowisz" zakończył się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.

.
 

maxi1_69.jpg W środę 25 lutego 2009r. w Klubie Kultury "Andulka" w Brzeźnicy odbyło się spotkanie z rzeźbiarzem z Marcyporęby Bachorowic Panem Tadeuszem Juchą.

Swój talent odkrył już w szkole podstawowej, lecz jak to zazwyczaj w tym okresie bywa, było wiele innych "ciekawszych" zajęć uczniowskich.
.

Więcej…

 
Członkowie (i nie tylko) Klubu Seniora "Młodym być jesienią" w Brzeźnicy dnia 24 lutego 2009r. udali się na pierwszą w tym roku wycieczkę. Głównym celem wyjazdu był zabytkowy kościół p.w. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich koło Brennej. To najstarszy kościół na Ziemi Cieszyńskiej. Pierwsza wzmianka o parafii w rejestrze świętopietrza archiprezbitariatu apostolskiego pochodzi z roku 1417.
.

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj153
Wszystkie966957
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama