g1


Kalendarz wydarzeń
Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Widok roku Widok miesiąca Widok tygodnia Zobacz dzisiejsze Szukaj Wskaż miesiąc
Spotkania Rękodzielnicy Drukuj
Z poniedziałek, 13 sierpień 2018 -  08:00
Do piątek, 31 sierpień 2018 - 17:00
Każdego dnia
Przez  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Wybrań : 447

SPOTKANIA – WZORNICTWO I RĘKODZIEŁO DOLINY KARPIA

Zapraszamy do udziału w spotkaniach dot. wzornictwa i rękodzieła Doliny Karpia. Cykl spotkań skierowanych jest przede wszystkim do rękodzielników oraz gospodyń wiejskich Doliny Karpia, ale również pozostałych osób zainteresowanych promocją wzornictwa regionalnego terenu Doliny Karpia. Z uwagi na coraz większą marginalizację i zanik tradycji haftu ręcznego, wypieranego przez maszynowe, przemysłowe produkcje, zasadne wydają się spotkania mająca na celu podtrzymanie tej tradycji i wymianę doświadczeń w tym zakresie. Spotkania będą okazją do wymiany poglądów i zdobycia doświadczeń i wiedzy w dziedzinie posiadanych zasobów wzornictwa regionalnego, przede wszystkim wzornictwa na historycznych tkaninach z regionu Doliny Karpia tj. m.in. haftów i zdobień na elementach stroju krakowskiego tj. gorsetach, zapaskach, koszulach, makatkach, itp. Spotkania prowadzone będą przez duet - rękodzielnik oraz artysta-plastyk. Spotkania będą ogólnodostępne, a udział w spotkaniach będzie bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc o udziale w spotkaniach zadecyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane drogą telefoniczną (502-931-349) lub mailową ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).Prosimy o przyniesienie na spotkanie posiadanych starych gorsetów, części stroju krakowskiego, haftowanych serwet, itp. zawierających wzory typowe dla regionu Doliny Karpia.

Ostatecznie na podstawie zebranych artefaktów podsumowaniem spotkań będzie wystawa prac malarskich mająca na celu przybliżenie tradycji zdobień i wątków regionalnych szerszej publiczności, ożywienie jej w świadomości, aby ostatecznie promować Dolinę Karpia poprzez współczesną twórczość artystyczną za pomocą tradycyjnych środków i technik malarskich, inspirowaną przeszłością wzornictwa regionu Doliny Karpia, promując zarówno na terenie obszaru Doliny Karpia, jak i poza jej granicami.

Terminy spotkań i warsztatów:

BRZEŹNICA - Izba Regionalna Doliny Karpia w Brzeźnicy / ul. Wiślana 22, 34-114 Brzeźnica

18.08.2018 r. godz. 15:00 - spotkanie skierowane do mieszkańców Doliny Karpia powyżej 50 roku życia, osobom poniżej 35 roku życia, kobietom i rybakom

31.08.2018 r. godz. 15:00 - spotkanie skierowane do gospodyń wiejskich, rękodzielników i mieszkańców Doliny Karpia

Terminy wystaw:

- Galeria Polsko-Słowacka w Brzeźnicy, ul. Krakowska 107, 34-114 Brzeźnica

16.11.18 – 30.11.18 (wernisaż 16.11.18 godz. 18:00)

-  Galeria Rynek 2, ul. Rynek 2, 32-640 Zator

07.12.18 – 21.12.18 (wernisaż 07.12.18 godz. 18:00)

Zadanie pt. „Zorganizowanie spotkań z rękodzielnikami i gospodyniami wiejskimi Doliny Karpia dotyczących wzornictwa Doliny Karpia oraz wystawy prac malarskich inspirowanej historycznym wzornictwem Doliny Karpia na rzecz promocji regionu Doliny Karpia” realizowane w ramach Projektu grantowego pod nazwą „Zorganizowanie spotkań dla lokalnej społeczności stanowiących atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Logotypy projekt Spotkania Rękodzielnicy

Wróć

JEvents v1.4.3 RC2   Copyright © 2006-2008

Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj120
Wszystkie963037
Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama