Koncert „W PEWIEN PIĘKNY WIECZÓR” 8 marca 2025 r. w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, okazał się najpiękniejszym muzycznym prezentem dla Pań z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie zgromadziło publiczność spragnioną piękna i emocji, a wyjątkowi artyści zadziwili wszystkich swoim muzycznym kunsztem.
Emilia Bernacka-Głowala zachwyciła precyzyjną grą na fortepianie, a Anna Hara-Pióro dodała koncertowi niezwykłej ekspresji, dzięki mistrzowskiej grze na skrzypcach. W partii wokalnej wystąpili barytoni – Stanisław Duda i John-Andrew Fernandez, którzy specjalnie dla Pań wykonali najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, po współczesne aranżacje inspirowane tradycją muzyki wiedeńskiej. Emocjonalne wykonania artystów, pełne pasji i zaangażowania, doskonale oddały ducha epoki klasycyzmu i romantyzmu, a jednocześnie wprowadziły świeże, nowoczesne akcenty. Koncert zachwycił nie tylko muzyką, ale również wyjątkową oprawą wizualną. Niepowtarzalna, multimedialna scenografia w wykonaniu Jacka Pasternaka przeniosła widzów w niezwykły świat wrażeń, łącząc dźwięk, światło i obraz w jedną spójną całość. Piękna oprawa dodała wydarzeniu magicznego charakteru, podkreślając emocje płynące ze sceny i angażując wszystkie zmysły publiczności. Dzięki tej wizji koncert nabrał niepowtarzalnego klimatu, który na długo pozostanie w pamięci każdego obecnego.
Program koncertu stanowił fascynującą podróż przez różne epoki i style muzyczne, ukazując bogactwo repertuaru od baroku po operę i musical. Rozpoczynając od Pasacagalii H.I. Bibera, wieczór płynnie przechodził do lekkich, operetkowych utworów F. Lehara, takich jak „Rad jam pocałunki kradł” czy „Wolgalied”. Program zawierał także emocjonalne interpretacje oraz arie operowe, takie jak ta z „Noli Me Tangere” czy z operetki „Wiktoria i jej huzar”. Wśród utworów znalazły się także dzieła takich kompozytorów jak: I. Kalman, F. Kreisler i J. Bizet, których kompozycje podkreślały dramatyczny i ekspresyjny wymiar występu. Kluczowym momentem wieczoru były nostalgiczne utwory P. Tosti i C. Gardela oraz dynamiczny duet „Suoni la tromba” z opery Donizettiego, który stanowił mocne zakończenie koncertu. Całość tworzyło spójną, emocjonalną opowieść, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń artystycznych. Koncert był muzyczną ucztą, która wzbogaciła tradycyjne dziedzictwo muzyczne, tworząc niezapomnianą atmosferę, poruszającą serca wszystkich obecnych. To był wieczór, który nie tylko wzruszał i bawił, ale również stanowił piękny prezent, podkreślający wartość kultury i sztuki w życiu codziennym.
Przedstawiamy poniżej biogramy artystów sobotniego koncertu:
Emilia Bernacka-Głowala - to uznana pianistka, która zdobyła szerokie uznanie dzięki swojej precyzyjnej technice i głębokiej interpretacji. Ukończyła renomowaną Akademię Muzyczną, gdzie rozwijała swój artystyczny talent pod okiem wybitnych pedagogów. Jej solowe występy oraz współpraca w kameralnych zespołach przyniosły jej międzynarodowe uznanie i liczne nagrody. Emilia Bernacka-Głowala - pianistka, Lwowianka, swoje pierwsze doświadczenia muzyczne zdobywała w Specjalistycznej Szkole Muzycznej im. Salomei Kruszelnickiej we Lwowie, gdzie otrzymała najwyższe wyróżnienie - złoty medal. Jest również absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Studiów Podyplomowych w zakresie kameralistyki w specjalizacji: duet fortepianowy. Współpracuje zarówno ze śpiewakami jak i instrumentalistami, z wyczuciem grając muzykę różnych epok, w tym współczesną.
Anna Hara-Pióro - to utalentowana skrzypaczka, wyróżniająca się wyjątkową wrażliwością muzyczną. Absolwentka prestiżowej szkoły muzycznej, zdobyła liczne nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach. Jej dynamiczna, emocjonalna gra wprowadza słuchaczy w magiczny świat dźwięków. Skrzypaczka w Filharmonii Krakowskiej oraz nauczycielka gry na skrzypcach. Współtworzy kwartet smyczkowy ARCHI. Uczestniczka kursów mistrzowskich w kraju i zagranicą m.in.: w Łańcucie, Sostocku, Odense, Innsbrucku w zakresie gry solowej jak i orkiestrowej oraz metodyki nauczania gry na skrzypcach. Występowała wraz z orkiestrą, a także kwartetem smyczkowym w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Włoszech, Danii, Libanie, Japonii.
Stanisław Duda - baryton, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Wyróżniony na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach. Finalista Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego w Warszawie oraz Konkursu im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach. Brał udział w koncertach oraz festiwalach muzycznych w całej Europie. Dokonał wielu nagrań płytowych, a także ma na swoim koncie liczne prawykonania utworów współczesnych. Jego wszechstronny repertuar, obejmujący klasyczne arie oraz nowoczesne utwory, świadczy o głębokim zaangażowaniu i profesjonalizmie artystycznym.
John-Andrew Fernandez - to artysta o międzynarodowej renomie, specjalizujący się w wykonaniach barytonowych. Jego kariera obejmuje występy na prestiżowych scenach operowych i koncertowych w USA, Europie i Azji, gdzie zdobył uznanie za technikę i charyzmę sceniczną. Wśród najważniejszych momentów jego kariery można wymienić rolę Padre Damaso w „Noli Me Tangere”, którą zaprezentował w Kennedy Center w Waszyngtonie oraz w Operze Narodowej na Filipinach. Ma na swoim koncie ponad 40 ról operowych. Swoje wykształcenie muzyczne zdobył w Westminster Choir College w Princeton, New Jersey, co stanowi solidną podstawę jego bogatej, międzynarodowej kariery. Jego interpretacje łączą tradycję z nowoczesnym podejściem, dostarczając słuchaczom niezapomnianych emocji.
Niezwykli muzycy - Emilia Bernacka-Głowala, Anna Hara-Pióro, Stanisław Duda i John-Andrew Fernandez tworzą zespół, który dzięki swoim unikalnym talentom i bogatym doświadczeniom, podnoszą poziom prezentowanych koncertów i gwarantują niezapomniane muzyczne doznania.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć wykonanych przez Jacka Pasternaka oraz CKiP w Brzeźnicy.